JumpKing HWEPC10.5-28S4 10.5 mm x 28 mm Enclosure Pole Cap - Set of 4
★★★★★ 4.2 18 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by beautifulmindsinc.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
The enclosure cap fits into the top of the upper vertical enclosure pole connecting this with the circular G3 rod that holds the top of the netting in shape This cap is designed to fit a 28mm diameter enclosure pole and connect it with a 105mm G3 rod Features. Enclosure Pole Caps 105mm x 28mm. Set of 4 Specifications. Size 105mm x 28mm
  • Enclosure Pole Caps 105mm x 28mm
  • Set of 4Specifications
  • Size: 10.5mm x 28mm
  • Satisfaction Ensured.
  • Produced with the highest grade materials
UPC 090222563087
Size Small
Theme Shape
Brand Name JumpKing
Item Weight 0.01 Ounces
Manufacturer JumpKing
Material Type Plastic
Operation Mode Manual
Number of Players 1
Age Range Description Baby
Educational Objective Team Building Skills
Manufacturer Part Number HWEPC10.5-28S4
Manufacturer Minimum Age MONTHS 96.00
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
18 ratings | 7 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (14)
4 stars
6% (1)
3 stars
3% (1)
2 stars
2% (0)
1 star
11% (2)